info@auta-z-niemiec.com

781 969 747

euautoczesci.pl

JEŚLI SZUKASZ:

  • naprawdę bezwypadkowego auta z Niemiec, ze sprawdzoną historią
  • z niecofanym, 100% oryginalnym przebiegiem
  • z pewnego źródła od uczciwego sprzedawcy aut z Niemiec
  • profesjonalnie przetestowanego przed zakupem
  • w nienagannym i zweryfikowanym stanie technicznym
  • z gwarancją bezpiecznej transakcji i zwrotu samochodu

DALEJ JUŻ NIE SZUKAJ... TYLKO NAPISZ DO NAS! ==>

BŁYSKAWICZNY KONTAKT - napisz do nas, a za max. 24 godz. otrzymasz odpowiedź!

Ile to kosztuje?

Nie ma z góry ustalonej i stałej opłaty. Cena usługi zależy od wielu parametrów: miejsca odbioru klienta, odległości do pokonania do wybranych przez niego aut, ilości aut do oglądania, godzin ich dostępności (np. prywatni sprzedawcy są w pracy i można przyjechać tylko późnym popołudniem lub wieczorem), zakresu weryfikacji stanu technicznego auta (tylko oględziny i jazda próbna czy również kontrola w ASO lub w stacji diagnostycznej). To może być 1.000 zł, jak i 3.000 zł przy bardzo odległych lokalizacjach typu Stuttgart, Dortmund, Frankfurt nad Menem. Za każdym razemy wyceniamy to indywidualnie. Jedno jest pewne: nasz klient otrzymuje kosztorys przed wyjazdem, a nie po nim ani w jego trakcie. Nikt nie jest zaskoczony kosztami - wszystko jest jasne, klarowane i ustalane zanim pokonamy wspólnie choćby jeden kilometr po auto. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego (tel. 781 969 747) w celu ustalenia szczegółowych warunków i kosztów współpracy.

Co wchodzi w zakres usługi?

Odbiór klienta we Wrocławiu lub Poznaniu, transport do wybranych aut, oględziny auta, jazda próbna, sprawdzenie stanu technicznego (naprawy blacharsko-lakiernicze, podnośnik, diagnostyka komputerowa), dokumentacji oraz historii samochodu, pomoc w negocjacjach cenowych oraz zawarciu umowy, tłumaczenie rozmów, pomoc w uzyskaniu tablic wyjazdowych wraz z ubezpieczeniem, pomoc w sprawdzeniu auta w ASO lub stacji diagnostycznej (opcjonalnie), asekuracja na autostradzie w drodze powrotnej do kraju na wypadek, gdyby klient potrzebował jakiejkolwiek pomocy po stronie niemieckiej.

Czy trzeba brać ze sobą gotówkę?

Tak. Jest to najlepsze rozwiązanie. Przy płatności gotówką auto można zabrać i od razu wracać do domu. Przy płatności przelewem na pewno trzeba będzie czekać aż środki pojawią się na koncie sprzedawcy i do tego czasu auto nie zostanie nam wydane. Nie wystarczy potwierdzenie płatności. A przelewy mogą iść z Polski do Niemiec nawet 2 dni. Płatność kartą lub wypłacanie euro z banku dopiero po obejrzeniu auta - odradzamy, bo może się zdarzyć, że polska karta bankowa nie zadziała w Niemczech i zrobi się kłopot, bo pieniędzy nie będzie można wypłacić i trzeba będzie wracać do Polski bez auta.

Czy można wymienić złotówki na euro na granicy?

Odradzamy. To kłopotliwe, ryzykowne i na pewno nie jest tańsze. Granicę najczęściej przekraczamy w nocy, gdy większość kantorów jest pozamykana. Kursy walut są tam zazwyczaj wyższe, bo kantor liczy na klienta, który zapomniał wymienić euro wcześniej, a przed wjazdem do Niemiec musi po prostu to zrobić. Jest też ryzyko, że nocny kantor nie będzie mieć akurat 5-10 tys. euro na stanie, które potrzebujemy na kupno auta. Najlepiej wymieniać na euro w miejscu zamieszkania, w kantorach nie należących do dużych sieci, gdzie można wynegocjować lepszą cenę. Na "dzień dobry" kantor powinien zejść co najmniej o 5 groszy od stawki z cennika. Odradzamy wymianę pieniędzy w bankach lub wypłatę w euro z rachunków złotówkowych - banki pobierają zbyt wysokie opłaty i proponują niekorzystne kursy euro.

Czy organizujemy wyjazdy w weekendy?

Nie. W grę wchodzą tylko dni powszednie. W weekend większość salonów, autohausów i placów w Niemczech nie pracuje, a i z osobami prywatnymi nie jest się łatwo umówić z powodu częstych wyjazdów weekendowych poza miejsce zamieszkania. Główny jednak problem to pozamykane urzędy (wydziały komunikacji), w których w weekend nie uzyskamy tablic wyjazdowych i nie będzie można wracać do Polski "na kołach".

Czy trzeba z nami jechać po auto?

Preferujemy wspólne wyjazdy z klientami po auto. Rzadko godzimy się na zakup samochodu bez udziału klienta. Możemy to zrobić tylko pod dwoma warunkami: 1. przedpłaty 100 proc. środków na zakup auta, 2. samochód musi pochodzić z pewnego źródła (najlepiej salon), musi mieć niewielki przebieg i świeży rocznik. Wolimy unikać sytuacji ryzykownych i możliwego rozczarowania związanego z tym, że Państwa oczekiwania mogą się rozminąć z faktycznym wyglądem auta. I nie chodzi tu o to, że auto może się okazać wypadkowe bądź będzie w złym stanie technicznym, bo takiego auta na pewno byśmy nie kupili. Mowa tu o śladach użytkowych, niewielkich uszkodzeniach lakieru, zadrapaniach, wgniotkach czy zapachu w aucie. To mogą być rzeczy, które w naszych oczach będą akceptowalne, a w oczach klienta - dyskwalifikujące. I odwrotnie - coś, co dla nas może być niedopuszczalne, dla klienta może być OK. Po prostu ciężko jest decydować za kogoś, bo wszyscy jesteśmy różni i mam różne oczekiwania. Dlatego najlepiej, gdy klient jedzie z nami i sam decyduje, przy naszym doradztwie, czy auto mu odpowiada, czy nie. W końcu samochodu nie kupuje się co tydzień, więc każdy jest w stanie wyrwać ze swego życiorysu jeden dzień, by pojechać z nami po auto i kupić to, co sam wybierze, a nie to, co my wybierzemy dla niego. Wyjątkiem od tej zasady są auta z salonów, najczęściej w bardzo dobrym lub wręcz idealnym stanie - w świeżym roczniku, z niewielkim przebiegiem rzędu 30-60 tys. km, które wyglądają jak nowe.

Czy można zabrać ze sobą osobą towarzyszącą?

Tak. I jest to nawet bardzo wskazane przy dużych odległościach do pokonania. Warto mieć wsparcie w podróży, zmiennika za kierownicą czy przyjacielskie doradztwo przy ostatecznym wyborze auta. Nie można też zapominać o bezpieczeństwie przewożenia pieniędzy. Z nami nikomu z Państwa nic nie grozi, ale do nas (Wrocław, Poznań, skąd odbieramy klientów) trzeba jeszcze dojechać, pociągiem lub autobusem, a tam przyda się dodatkowa ochrona dla euro.

Czy jedziemy lawetą?

Nie. Oferujemy transport samochodem osobowym. Jest szybciej, łatwiej i przyjemniej. Klientów odbieramy we Wrocławiu, Poznaniu lub w innym uzgodnionym miejscu. Po zakupie samochodu w Niemczech pomagamy klientowi uzyskać w niemieckim wydziale komunikacji tablice wyjazdowe, dzięki którym można wrócić do Polski zakupionym autem "na kołach".

Ile to trwa?

Wyjazd trwa max. 24-30 godz. i to w przypadku najdalszych lokalizacji pod holenderską, francuską czy belgijską granicą. Najczęściej jest to kilkanaście godzin. Odbieramy klientów najczęściej w godzinach nocnych lub porannych tak, aby na godz. 8.00-9.00 być przy pierwszym umówionym aucie. Wracamy po zakupieniu auta i załatwieniu wszystkich formalności w Niemczech, najczęściej wyjeżdżając w drogę powrotną w godzinach około- i popołudniowych. W Polsce jesteśmy w godzinach wieczornych lub najpóźniej nocnych, po mniej więcej dobie.